Online Alışveris
 • laptopmockup_sliderdy;
 • laptopmockup_sliderdy;
 • laptopmockup_sliderdy;
 • laptopmockup_sliderdy;
 • laptopmockup_sliderdy;
 • laptopmockup_sliderdy;
 • laptopmockup_sliderdy;
 • laptopmockup_sliderdy;
 • laptopmockup_sliderdy;
 • ;
  Doğal Kuru Kefir
  Mayası
  Yasal üretim izni ve patentli teknolojisiyle
  en iyi ve en güvenilir kefir mayası
  Akademisyenler tarafından Süleyman Demirel Üniversitesi
  Teknokent'inde özenle üretilmektedir
  Devamı...

Kafkaslardan evinize gelen mucizevi tat!

Geçmişten gelen mucizeyi modern teknoloji ile güvenilir olarak üreterek size ulaştırıyoruz.KEFİR NEDİR ve NEDEN KEFİR?

Kefir Kafkasya’da asırlardır bilinmekte ve yöre halkı tarafından geleneksel olarak üretilmektedir. 19. yüzyılın sonlarına doğru Orta Asya’dan tüm Avrupa’ya yayılmıştır. 1900’lü yılların başında Kafkas halklarının uzun ve sağlıklı yaşamları bilim dünyasının da ilgisini çekmiştir. Probiyotik bakteri ve maya zenginliği itibariyle kefir, sağlık yönünden yararları bilinen doğal bir fermente süt ürünü olarak dikkat çekmeye başlamıştır.

Gerçek kefir; sütün kefir danesiyle mayalanmasıyla elde edilir. Gerçek kefir danesi sağlıklı ve mutlu bir hayat için çok faydalı olan probiyotikleri özellikle laktik asit bakterilerini, asetik asit bakterilerini ve mayaları belli oranlarda bulundurmaktadır.

Kefir, sütte bulunan besin maddelerinin tümünü içeriğinde bulundurmasının yanında, üretimi sırasında da bazı vitaminlerin sentezlenmesi, proteinlerin ve laktozun sindirilebilirliğinin kolaylaşması besin değerini artırmaktadır. Kefirin yapısında bulunan mikroorganizmalar ile bağırsaklarda kolay sindirilmesini sağlamakta ve besin maddelerinin emilimini arttırmaktadır. Bu sağlıklı içeceği evinize ulaştıracak hijyenik kefir mayalarını profesyonel ekibiyle DANEM LTD.ŞTİ sizler için hazırlamaktadır. DANEM, doğal kefir danesinin endüstriyel üretimini hijyenik koşullarda gerçekleştiren dünyadaki tek firma olup bunun onurunu sürdürmenin büyük sorumluluk taşıdığı bilincindedir.

NEDEN PROBİYOTİK YOĞURT MAYASI?

Yoğurt, kökeni olan Anadolu’dan, Avrupa’ya ve tüm dünyaya yayıldığı halde yoğurt mayası ülkemizde üretilmemektedir.

Ülkemizde üretilen yoğurtların mayasının hemen hepsi yurt dışı menşeili biyoteknolojik yöntemlerle üretilen starter kültürlerdir. Hatta zaman içerisinde damak tadımız bile etkilenmiş, lezzeti zayıf, puding kıvamında aşırı kıvamlı yoğurtlara alışmaya başlamamızın başlıca nedeni, damak zevkimize uygun olmayan maya kullanımıdır.

Danem, damak tadımıza uygun lezzetli yoğurdu üretmek istedi. Bunun en önemli etkenlerinden birisi yoğurt mayası olduğu için doğal, tamamen ülkemize ait yoğurt bakterilerini tespit ederek geliştirdi. Bunları tespit ederken özellikle lezzet profili çok önem kazandı. Ayrıca doğal probiyotik özelliği de güçlendirildi çünkü probiyotiklerin sağlık üzerine etkileri bilimsel olarak destekleniyor.BüyüYo içerisindeki faydalı içeriğin tamamı doğal ve bize ait!!! Hiçbir katkı maddesi içermez... Kesinlikle GDO (genetiği değiştirilmiş organizma) değil. Yapması da çok kolay! Ürünlerimizin değerinin fiyatla ölçülemeyeceğini bilmenizi isteriz.

Size En Yakın Satış Noktamız