Online Alışveris

BüyüYo yoğurt mayasını neden ürettiniz?

Yoğurt, kökeni olan Anadolu’dan, Avrupa’ya ve tüm dünyaya yayıldığı halde yoğurt mayası ülkemizde üretilmemektedir.

Ülkemizde üretilen yoğurtların mayasının hemen hepsi yurt dışı menşeili biyoteknolojik yöntemlerle üretilen starter kültürlerdir. Hatta zaman içerisinde damak tadımız bile etkilenmiş, lezzeti zayıf, puding kıvamında aşırı kıvamlı yoğurtlara alışmaya başlamamızın başlıca nedenidir. Danem, damak tadımıza uygun lezzetli yoğurdu üretmek istedi. Bunun en önemli etkenlerinden birisi yoğurt mayası olduğu için doğal, tamamen ülkemize ait yoğurt bakterilerini tespit ederek geliştirdi. Bunları tespit ederken özellikle lezzet profili çok önem kazandı. Ayrıca doğal probiyotik özelliği de güçlendirildi. Biz çok beğenerek, beğenileceğine ve faydalı olacağına inanarak doğal yoğurt mayası BüyüYo‘yu üretmeye başladık. Hem çocukların hem büyüklerin zevkle tüketeceği bir ürün olduğunu düşünüyoruz.

BüyüYo Yoğurdunu yaparken nelere dikkat etmeliyim? Yoğurt yapısının kıvamlı olmasını istiyorsanız sütünüzü karıştırarak 10-15 dakika düşük ateşte kaynatarak suyunu uzaklaştırmanız gerekiyor. Ambalaj üzerindeki ön aktifleştirmeye ve sıcaklığına (45 °C) dikkat edin. Ön aktifleştirme sonrasında mayanız yoğurt görünümünde OLMAK ZORUNDA DEĞİL (kıvamı süt gibi görünebilir).

Mayalayacağınız sütün sıcaklığı da 45 °C olmalı ve 6 saat süresince bu sıcaklıkta muhafaza edilebilmelidir (havlu sarma, kalorifer yanında bekletme, sıcak alanda muhafaza vs.). Mayalama bittikten sonra yoğurt en az 1 gün buzdolabında bekletildikten sonra tüketilmelidir.

Tags: Büyüyo Yoğurt Mayası

Ara

Yorum Yaz (0 Yorum)