1. coşkun özgür diyor ki:

  Sayın yetkili;
  Ürünlerinize online mağazanız dışında nerelerden ulaşabilir ve alabilirim.
  Antalya’da yaşıyorum.
  Saygılarımla

  • Yunus Emre Akoğlan diyor ki:

   Merhaba Çoşkun Bey,
   Migros ve Macrocenter mağazalarında ayrıca Antalya da yerel şarküterilerin bir çoğunda (Çağlarsoy, Atapeynir, Naturelant, Mucho Atölye, Tazelen Mutfak vs) bulunmaktadır.
   Sağlıklı günler dilerim.

 2. Arzu diyor ki:

  Merhaba.güvenilir canlı kefir mayası almak için araştırırken sizi keşfettim.ancak ürün hakkında bir soru sormam gerek.Kefir mayaları için kullandığınız cam şişelerin kapağı metal mi? Metalse eğer kefir mayasıyla temasından dolayı verim düşecek endişesiyle sipariş vermekten çekiniyorum.Sipariş verebilmem için acil cevap lütfen

  • Yunus Emre Akoğlan diyor ki:

   Merhaba Arzu Hanım, Evet metaldir ama her metal kefirdeki faydalı bakterileri öldürmez.
   Sadece alüminyum ve bakır kefirdeki faydalı bakterileri öldürür.
   İçiniz rahat bir şekilde sipariş verebilirsiniz.
   Sağlıklı günler dilerim.

 3. Arzu diyor ki:

  Merhaba.Acil yanıt! Sizden aldığım canlı kefir mayasını bir litre süte katıp mayaladım.ancak bu sıcak havalarda 20 saat yeterliyken ben unutup 26 saat sonra süzdüm.süzmeden önce şişenin alt kısmı yarıya kadar sarı su üst kısmı katı yoğurt şeklindeydi.Bozulmuş mudur? İçsem zehirlenir miyim? Kefir bozuldu mu?

  • Yunus Emre Akoğlan diyor ki:

   Merhaba Arzu Hanım,
   Kefiriniz ve mayanız bozulmadı iyice çalkalayıp tüketebilirsiniz.
   Özellikle yaz aylarında fazla fermantasyonda bekletilir ise serum ayrılması dediğimiz (bir kısmın sarı/yeşil suyunun ayrılması bir kısmında katı yoğurt gibi olması) normaldir.
   İyice karıştırıp tüketiniz yalnız fazla fermantasyon sonucu ekşiliği artmıştır.
   Bilginize, sağlıklı günler dilerim.

 4. Şükran diyor ki:

  Mrh büyüyen mayanızı aldım ve tarife göre uyguladım.mayayı aktifleştirdim.ilk mayalanmadan sonra süzgeçde mercimek tanesi kadar bir kaç adet tane vardı.kalan bu taneleri yine tarife göre muhafaza ettim.2.kez kefir mayaladıktan sonra yine süzgeçde 2 tane taneyi zor buldum.tarifi aynen uyguladım.doğru yoldamıyım yoksa neyi yanlış yaptım acaba iyi günler

  • Yunus Emre Akoğlan diyor ki:

   Merhaba Şükran Hanım,
   Kefir danelerinin kaybolmaması gerekiyor.
   Plastik sıkı bir süzgeç kullanmanızı ve 3-5 kullanımda bir kefir mayalarınızı temiz içme suyu ile el değmeden süzgeç üzerinde yıkamanızı öneririm.
   0246 237 0509 ve 0532 246 5907 nolu numaralardan müşteri temsilcimiz ile görüşmenizi tavsiye eder, sağlıklı günler dilerim.

 5. berrinersak0 diyor ki:

  Kefirinizi sipariş verdim geldi öncelikle teşekkürler ilk kavanozdan çıkışında yıkayarak mı kullanmalıyım direk süte mi koymalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir