BüyüYo Probiyotik Yoğurt Mayası ile Yoğurt Yapımı” te bir düşünce

 1. Özgür Bekdemir Üstüner diyor ki:

  Tamamen doğal mayalar… hem de günümüz Türkiyesinde… Şoktayım… Başta kurucu hocalarımıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler… Çok mutluyum

  • Volkan AKAÇİN diyor ki:

   Merhaba Özgür bey,
   İlginiz için biz teşekkür ederiz.Ürünlerimiz Teknokenti binasında Akademisyen hocalarımızın gözetimi altında gıda mühendislerimiz tarafından üretilmektedir.
   Ticari amaçlara değil, daha çok insan sağlığına önem veriyoruz.Sizler gibi bilinçli tüketicilerimizin olmasıda bizleri mutlu ediyor.Topluma faydalı ürünler üretip,geliştirmeye devam edeceğiz.
   Sağlıklı günler dileriz.

  • Volkan AKAÇİN diyor ki:

   Merhaba Neslihan hanım,
   Tabiki yapabilirsiniz, gene anadolu geni taşıyan doğal bir yoğurt tüketmiş olursunuz.Fakat 1 yada 2 kez yapımdan sonra probiyotiklerde %90 oranında azalma olur.
   Maya kullanarak yapmanız içerik olarak daha zengin bir yoğurt elde etmenizi sağlar.
   Sağlıklı günler dileriz.

  • Volkan AKAÇİN diyor ki:

   Merhabalar,
   Kuru ve yaş mayalarımız içerin olarak aynıdır.Her ikiside katkı veya koruyucu madde içermemektedir.Güvenerek tüketebilirsiniz.Kuru mayalarımızda sadece içerisinden sıvısı alınarak o hale getiriliyor.Son kullanım tarihine kadar bekletmiş olsanızda ilk günde bulunan bakteri ve probiyotik sayısını korumaktadır.Yaş mayamızda ilk mayalama süresi 14 gündür bu süre içerisinde süt ile buluşması gerekir.
   Sağlıklı günler dileriz.

 2. Merve diyor ki:

  Merhabalar sıvı yoğurt mayası ile mayaladığımız yoğurdu tekrar maya olarak kullanabilir miyiz ve ek gıdaya yeni başlayan bebekler için uygunmudur

  • Volkan AKAÇİN diyor ki:

   Merhaba Merve Hanım,
   BüyüYO yoğurt mayalarımızla mayaladığınız yoğurdu yeni mayalayacağınız yoğurdunuzda maya olarak elbette kullanabilirsiniz. 2 ve sonraki mayalamalarınızda yine doğal bir yoğurt elde edersiniz; ancak yoğurdunuzun probiyotik içeriği %90 oranında azalacaktır. Yani zenginliğini kaybedecektir. Bu sebeple tekrar yeni yoğurt mayamızı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bir diğer sorunuz: doktor tavsiyesi ile 6 aydan büyük bebekler de ürünlerimizi kullanabilir.
   Danem ailesi olarak sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir