Gerçek Kefir

Kefir danesi, beyaz-açık sarı renkte küçük patlamış mısır görünümündedir.
Sütün Kefir danesiyle mayalanmasıyla kefir elde edilir. Kefir daneleri sütte mayalandıkça ve
özenli bakımla miktarı artar.
Gerçek kefir danesi sağlıklı ve mutlu bir hayat için çok faydalı olan probiyotikleri özellikle laktik asit bakterilerini, asetik asit bakterilerini ve mayaları belli oranlarda bulundurmaktadır.
Kefir, kefir danesinden üretildiği takdirde gerçek kefirdir. Kefir, gerçek kefirin tat ve aromasını ayrıca hayatımıza kattığı artıları sağlayamaz.
Kefir danesinden üretilen gerçek kefir içimi kolay, ferahlatıcı, tadı ve kokusu çok güzel ve keyifle tüketilen bir gıdadır.
Kefir Danesi iyi bakılmazsa küser, istenmeyen mikroplar gelişmeye başlar; böyle olduğu takdirde üretilen kefirin tadı da değişir.

 1. Yunus Emre Akoğlan diyor ki:

  Kefir danelerinizi ve kullandığınız materyalleri ne kadar steril koşullarda kullanırsanız o kadar uzun ve sağlıklı kefir tüketmiş olursunuz.
  Kullanmış olduğunuz mayaları en geç beş gün içinde tekrar mayalamalısınız, haftada bir temiz içme suyunu kaynatıp soğutup tekrar yıkamalısınız.
  Kullanmış olduğunuz süzgeç, kaşık, kavanoz vs materyalleri kaynar sudan geçirmenizi tavsiye ederiz.
  Sağlıklı günler dileriz.

  • Yunus Emre Akoğlan diyor ki:

   Merhabalar,
   Saat 13.00’e kadar vermiş olduğunuz siparişler aynı gün kargolanır ve 3 iş günü içinde seçmiş olduğunuz kargo firması ile teslim edilir.
   Saat 13.den sonra vermiş olduğunuz siparişler ise ertesi gün kargolanır ve 3 iş günü içinde seçmiş olduğunuz kargo firması ile teslim edilir.
   Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir